sposoby na gęste rzęsy

Rzęsy magnetyczne i doklejane – sposoby na gęste rzęsy w kilka minut

Piękne i długie rzęsy są cenione i pożądane przez kobiety na całym świecie, niezależnie od panujących trendów i mód. Otwierają one spojrzenie, są doskonałym zwieńczeniem makijażu, a w przypadku, gdy są naturalnie ciemne i długie, sprawiają, że oczy wyglądają na pomalowane nawet jeśli nie mamy na sobie ani grama makijażu. Co jednak w przypadku, kiedy nasze naturalne rzęsy nie są tak imponujące? Istnieją domowe sposoby wspomagania ich wzrostu, jednak aby zobaczyć ich efekty, potrzebne jest sporo cierpliwości – pierwsze efekty widać dopiero po kilku tygodniach. Co jednak w przypadku, kiedy chcemy olśniewać spojrzeniem podczas najbliższego wieczoru? Dziś skoncentrujemy się na sposobach, które zapewnią efekt wspaniałego wachlarza rzęs w ciągu kilku minut.

Rzęsy doklejane

Wieczorowy makijaż najczęściej oznacza mocniejszy niż zwykle makijaż oka. W takim przypadku również i rzęsy muszą ulec intensyfikacji. Popularnym, szybkim i najczęściej niedrogim sposobem jest doklejenie syntetycznych rzęs za pomocą specjalistycznego kleju. Na rynku dostępnych jest wiele modeli różnorodnych rzęs – od dyskretnych, jednak dających pożądany efekt pasków z włoskami niewiele dłuższymi niż nasze własne aż po kolorowe, których długość sięga nawet kilku centymetrów. Warto poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z ofertami sklepów, gdyż nawet jeśli szukamy zwykłych czarnych rzęs przeciętnej długości, do wyboru znajdziemy wiele różnych kształtów, które pozwolą dobrze dobrać dodatki do naszego kształtu oka lub też rodzaju makijażu, jaki planujemy wykonać. Dostępne są także rzęsy w pojedynczych kępkach, które zapewniają nieco bardziej naturalny efekt.

Jak je nakładać?

Należy przestrzegać następującej kolejności:
• Wykończenie makijażu oka
• Podkręcenie i wytuszowanie rzęs
• Przycięcie paska do odpowiedniego rozmiaru
• Posmarowanie paska klejem
• Ostrożne doklejenie paska

Spróbujmy omówić poszczególne kroki, aby uniknąć błędów, które mogą prowadzić do makijażowej katastrofy. Przed nałożeniem sztucznych rzęs makijaż oka powinien być już wykończony, włącznie z podkręceniem rzęs zalotką i wytuszowaniem ich. Pozwoli to na zniwelowanie różnicy między rzęsami naturalnymi a sztucznymi. Ważne jest jednak, aby nie nałożyć zbyt dużo tuszu. Rzęsy wyciągamy z pudełka ostrożnie, aby nie uszkodzić paska, na którym są umocowane. Następnie należy „przymierzyć” pasek do oka, aby ustalić, o ile i w którym miejscu należy go skrócić. Jest to konieczne do osiągnięcia naturalnego efektu oraz w celu uniknięcia sytuacji, w której nieprzycięta końcówka kłuje w powiekę i powoduje dyskomfort. Gdy pasek jest już przycięty do odpowiedniej długości, nakładamy na niego niewielką (to ważne!) ilość kleju i czekamy kilkanaście sekund, aby był gotowy. Rzęsy najlepiej przymocować przy pomocy pęsety – unikniemy wtedy ewentualnych szkód w makijażu oka oraz umieścimy pasek równo i solidnie.

Rzęsy magnetyczne

Całkowitą nowością na rynku są rzęsy magnetyczne. Każdy zestaw składa się z czterech pasków z rzęsami – po dwa paski na jedno oko. Jeden z nich umieszcza się pod własnymi rzęsami, drugi – nad nimi. Magnesy łączą się ze sobą, co przytrzymuje rzęsy na miejscu. Wbrew pozorom jest to metoda pewna i wygodna – nie ma ryzyka, że paski zsuną się lub odpadną, konstrukcja jest stabilna. Jedynym mankamentem jest nieznaczny efekt odstawania w miejscach, gdzie nie ma magnesów. Dostępne są komplety z różną ich ilością, dlatego warto zaopatrzyć się w taki, który będzie miał ich co najmniej dwa na każdym pasku.

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Zarówno rzęsy doklejane, jak i magnetyczne należy zakładać i zdejmować ostrożnie i delikatnie, aby nie uszkodzić ich konstrukcji. Niedopuszczalne jest dodatkowe malowanie ich tuszem – zwykle sprawia to, że komplet nie nadaje się już do ponownego użytku. Każdy komplet powinien także być przechowywany w osobnym pudełku, aby zapewnić mu ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także, co ważniejsze, przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami, które mogłyby później dostać się do oka.

Jak widać, uzyskanie wspaniałego efektu w warunkach domowych jest możliwe i nie wymaga dużych nakładów finansowych ani specjalistycznych umiejętności. Oczywiście wprawa w posługiwaniu się takimi dodatkami jest pożądana, jednak trening czyni mistrza – zwykle kilka prób wystarczy, aby opanować tę umiejętność.

5 Comments

  1. akurat wczoraj zamówiłam pierwsza parę magnetycznych, zobaczymy co będzie 🙂

  2. Ja sie długo nie mogłam nauczyć jak dobierać ilość kleju 😀 Wkońcu wpadłam na to, żeby nie wyciskać prosto z tubki tylko użyć np patyczka do uszu.

  3. […] łamach naszego serwisu omawialiśmy już rzęsy magnetyczne i doklejane jako świetny sposób, żeby w kilka minut otrzymać rzęsy, o jakich marzymy. Jest to […]

  4. no nie wiem, chyba lepiej właśnie iść do salonu i dokleić zamiast się męczyć samodzielnie 🙂

  5. […] uzyskać efekt cudownie długich i gęstych rzęs. Mogą to być omawiane już na naszych łamach rzęsy magnetyczne czy też przedłużanie rzęs w profesjonalnych salonach. Rozwiązania te mają wiele zalet – […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *