Pielęgnacja włosów jesienią, porady jak dbać o włosy jesienią

Pielęgnacja włosów jesienią — porady jak dbać o włosy jesienią

Jesień to czas wielkiego wyzwania dla naszych włosów. Wiatr oraz spadek temperatury mogą sprawić, że stanął się one suche i łamliwe. W okresie jesiennym może wystąpić wzmożone wypadanie oraz znaczne osłabienie cebulek włosa. Chcąc zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów jesienią, należy pamiętać o zabezpieczeniu ich zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz.

Pierwszym krokiem w celu polepszenia kondycji włosów podczas chłodnych miesięcy jest naprawa szkód, które powstały w okresie letnim. Skutków promieniowania UV, chloru, słonej wody oraz stylizacji najłatwiej się pozbyć poprzez podcięcie. Warto również pamiętać o regularnym odwiedzaniu salonów fryzjerskich raz na miesiąc — jest to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się przesuszonych  końców i utrzymanie dobrej kondycji włosów podczas każdej pory roku.

Cenną, a zarazem prostą wskazówką jak odciążyć włosy na jesień jest związywanie je w zwykłego koczka, aby ochronić przed gnieceniem i wplątywaniem się w części garderoby. Szaliki, czapki oraz suwaki to wrogowie numer jeden naszych włosów podczas mroźnych miesięcy.

Wypadanie włosów jesienią to częsty problem, z którym zmagają się kobiety. Podczas okresu, jaki następuje po letnich, słonecznych miesiącach zachodzą delikatne zmiany w gospodarce hormonalnej ludzkiego organizmu, które mogą powodować zauważalne przerzedzenia na skórze głowy. Jeżeli proces ten trwa około 1-3 miesięcy i przypada na mroźne miesiące, nie należy wpadać w panikę. Należy pamiętać, aby podczas mycia wykonywać masaż skóry głowy. Zabieg ten polepszy ukrwienie głowy oraz wzmocni cebulki. Zmiana szamponu na łagodniejszy, który nie podrażnia i nie wysusza skóry to podstawa w ochronie przed wypadaniem. Ziołowe preparaty mające w składzie pokrzywę mogą okazać się rozwiązaniem dla wypadających włosów.

W trakcie trwania jesieni możemy wspomóc nasz organizm, a co za tym idzie kondycję włosów, kompleksem witamin i minerałów w tabletkach. Najlepiej się tu sprawdzi cynk i witamina A. Pamiętajmy o zróżnicowanej diecie bogatej w owoce i warzywa. Ziołowe napary z pokrzywy lub skrzypu przyniosą ukojenie naszej skórze, wzmocnią cebulki włosów i ochronią paznokcie przed łamaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *