domowe sposoby na piękne włosy

Maska z oleju kokosowego, miód i inne domowe sposoby na piękne włosy

Maska z oleju kokosowego

 

Olejowanie to jedna z najpowszechniejszych metod przywrócenia blasku i dobrej kondycji włosów. Do jednego z najbardziej znanych naturalnych produktów regenerujących zaliczamy olej kokosowy. Nałożony na włosy głęboko wnika we wszystkie warstwy, nadając im dużej dawki witamin i mocnego odżywienia. Olej kokosowy ma konsystencję stałą, dopiero po podgrzaniu staje się płynny, co umożliwia nałożenie maski na włosy. Produkt stosujemy na całej długości włosów, wykonujemy masaż skóry głowy i pozostawiamy na godzinę. Następnie myjemy włosy w tradycyjny sposób. Taki zabieg wykonujemy maksymalnie 3 razy w tygodniu. Olej kokosowy najlepiej się wchłania przy wysokiej temperaturze, dlatego ważne jest owinięcie włosów po nałożeniu maski ciepłym ręcznikiem lub wykonanie zabiegu w saunie.

 

Miód na włosy

 

Miód nałożony na włosy ma działanie regenerujące i mocno nawilżające. Już po pierwszym zastosowaniu włosy stają się wygładzone i miękkie. Użycie tego produktu jest doskonałym sposobem na poradzenie sobie ze zniszczonymi, suchymi i łamliwymi włosami.

Miód mieszamy z dowolną odżywką w proporcjach 1:1. Maskę nakładamy na włosy przed ich umyciem, skupiając się przede wszystkim na ich końcach. Mieszanka powinna pozostać na naszych włosach minimum godzinę. Następnie spłukujemy maskę i myjemy dokładnie włosy szamponem. Klejąca konsystencja maski nie wpływa zupełnie na efekt końcowy. Włosy wyglądają na świeże i odżywione.

 

Regenerująca maska z awokado

 

Regenerującą maseczkę z awokado wykonuje się z tłustego miąższu awokado oraz dwóch łyżeczek oliwy z oliwek. Tak przyrządzoną mieszankę nakładamy obficie na całą długość włosów i pozostawiamy na pół godziny. Po wyznaczonym czasie spłukujemy maskę i  myjemy włosy delikatnym szamponem. Konsystencja i właściwości awokado wspaniale odżywiają i wygładzają niesforne, puszące się włosy. Maska wnika głęboko w warstwy włosa, przez co stają się one lśniące i zdrowe.

 

Płukanka octowa

 

Idealnym domowym sposobem na pozbawione blasku, matowe i zniszczone włosy jest stosowanie płukanki  z octu. Wykonuje się ją przy użyciu ostudzonej, przegotowanej szklanki wody oraz 1-2 łyżek octu jabłkowego. Zabieg polega na końcowym spłukaniu szamponu lub odżywki za pomocą kwaśnego płynu. Efekty są widoczne już po pierwszym użyciu. Płukanka z octu zamyka łuski włosów, przez co stają się one bardziej odporne na przesuszenie i szkodliwe czynniki zewnętrzne. Kwaśny odczyn roztworu również reguluje pH skóry głowy. Zabieg ten nie powinien być stosowany częściej niż raz w tygodniu, ponieważ zbyt duża ilość może spowodować efekt odwrotny do zamierzonego, jakim jest przesuszenie skóry głowy oraz włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *