pędzel do makijażu

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Wiele problemów skóry twarzy takich jak stany zapalne, zaskórniki oraz trądzik, z którymi zmaga się tysiące kobiet na całym świecie, wynika z faktu, że nie wiedzą one jak często oraz w jaki sposób powinno się myć pędzle do makijażu. Należy pamiętać, że nawet najwyższej jakości kosmetyki nakładane przy użyciu brudnego pędzla lub gąbeczki może spowodować poważne infekcje skórne, a ich rzadka dezynfekcja przyczynia się do rozwoju ogromnej ilości niebezpiecznych dla nas bakterii.

6 podstawowych zasad jak myć pędzle do makijażu

  • Pędzle oraz gąbki używane do podkładu i korektora należy myć codziennie, a produkty do cieni, różu i sypkiego pudru można czyścić co 2 tygodnie
  • Do czyszczenia pędzli używa się zimnej lub letniej wody
  • Myć najlepiej samo włosie, a rączkę i miejsca łączenia omijać, żeby zapobiec rozklejania się produktu
  • Umyte produkty do makijażu należy odsączać poprzez ściskanie, a nigdy poprzez ciągnięcie w dół
  • Pędzli nie należy suszyć suszarką do włosów
  • Pędzli nie wolno suszyć w łazience ani innym ciepłym i wilgotnym pomieszczeniu, ponieważ są to idealne warunki dla rozwoju bakterii i grzybów.

Czym myć pędzle do makijażu?

Zarówno pędzle, jak i gąbeczki używane do makijażu można skutecznie umyć i pielęgnować przy użyciu wilgotnej wody oraz mydła w płynie lub kostce. Idealnym rozwiązaniem może okazać się użycie mydła antybakteryjnego. Zagwarantuje nam to oczyszczenie pędzla oraz gąbeczek z pozostałości podkładu przy jednoczesnym odkażeniu. W celu umycia produktu wystarczy namoczyć pędzel, nałożyć odrobinę mydła na włosie i przez kilkanaście sekund   delikatnie masować palcami lub okrężnymi ruchami poruszać po otwartej dłoni. Często się zdarza, że czynność wymaga powtórzenia.

Istotne w odpowiednim czyszczeniu oraz dbaniu o produkty do nakładania makijażu jest ich suszenie. Pędzle należy osuszyć delikatnie ręcznikiem oraz ułożyć płasko w czystym i nie za ciepłym miejscu.

Jeżeli używamy wysokiej jakości produkty z włosia naturalnego, takich jak bardzo znane marki pędzli Hakuro i Sigma, możemy często zauważyć, że po myciu stają się one puszyste i szorstkie. W takiej sytuacji warto użyć w końcowej fazie mycia zwykłej odżywki do włosów, która sprawi, że staną się one delikatne i miłe w dotyku.

Proste sposoby na pozbycie się ciężkich w usunięciu kosmetyków z pędzla

Jeżeli chcemy pozbyć się trudnego do zmycia kosmetyku z pędzli jak silnie kremowy podkład lub kolorowa pomadka, warto zamoczyć go w pierwszej kolejności w oleju roślinnym lub oleju kokosowym, a następnie popracować nim na dłoni okrężnymi ruchami z użyciem zwykłego mydła w płynie. Tłuszcz najlepiej rozbija produkty gęste i trudne do usunięcia, a zwłaszcza te wodoodporne.

Jeżeli zależy nam na jak najdokładniejszym umyciu produktów do nakładania makijażu, warto zaopatrzyć się w specjalne rękawice lub myjki z wypustkami przeznaczonej do tej właśnie czynności. Pędzle moczymy w letniej wodzie, a następnie nakładamy na nie odrobinę oleju, mydła w płynie i okrężnymi ruchami myjemy je na rękawicy.

Przestrzeganie prostych zasad pielęgnowania i czyszczenia pędzli do makijażu pozwoli nam cieszyć się wysoką jakością produktów oraz zdrową skórą twarzy przez bardzo długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *